SosyalBen Vakfı, dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini ve benliklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayan; bu amaç doğrultusunda kişisel gelişimlerine katkı yapacak ulusal ve uluslararası düzeyde saha ve eğitim çalışmaları gerçekleştiren; çocuk ve gençlerin yaşadıkları dünyadan sorumlu yetişkinler olarak yetişmeleri için sosyal sorumluluk, girişimcilik ve gönüllülük bilinçlerini ve becerilerini güçlendirmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur.

SosyalBen Vakfı saha çalışmaları boyunca resim, müzik, dans, tiyatro, yaratıcı yazarlık, kısa film, fotoğraf, spor, yaratıcı drama, sahne sanatları, icat gibi farklı temalardaki atölye çalışmalarıyla çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.

Kars’tan Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a, Gambia’dan Makedonya’ya, Nepal’den Moğolistan’a, Kamboçya’dan Karadağ’a kadar Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı, bu çalışmalar için gerekli bütçeyi SosyalBen Store, SosyalBen Akademi ve bağışlar aracılığı ile temin etmektedir.

SosyalBen Store, daha fazla insanda farkındalık yaratmak için SosyalBen Vakfı’nın faaliyetleri için finansal araçlar sağlamak amacıyla çeşitli ürünlerin satıldığı ticari bir satış noktasıdır. Tüm ürünler gönüllülerimiz tarafından tasarlanmıştır. Satılan her ürün çok daha fazla saha çalışması yapmamızı ve böylece daha fazla çocuğa ulaşmamızı sağlamaktadır.

SosyalBen Akademi Danışmanlık topluma hizmet projelerine önem veren kurum ve kuruluşlar ile öğrencilere, doğru sosyal sorumluluk projeleri ile tanışma, oluşturma ve uygulama konusunda danışmanlık vermektedir.


SosyalBen Vakfı web sitesine ulaşmak için tıklayın