İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi medeniyetimizin değerlerini özümseyen, bilim üreten, insanlığa hizmet eden, donanımlı, geleceği şekillendiren, erdemli ve lider insanlar yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

Üniversitemiz öğrencileri eğitim sistemi, öğretim elemanları kalitesi, program içerikleri, sosyal kampüs ortamı içinde kişilik ve meslekleri ile ilgili en iyi düzeye ulaştırılarak kendisi ve çevresiyle barışık, lider kişilikli, bilgi üreten, sorun çözen, sorgulayan, analiz yapan bireyler olarak eğitilmekte ve geleceğe hazırlanmaktadır.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi verilen eğitimin yanında kültür, sanat ve spor dallarında gençlerimizin istedikleri hayatı biçimlendirebilmelerine katkı sağlamaktadır. İZÜ’de yılda 600’ den fazla sosyal ve kültürel etkinlik yapılmaktadır. Aktif olarak faaliyet gösteren 33 Öğrenci Kulübü ve bunun yanı sıra 9 Öğrenci Topluluğu ve Platformu bulunmaktadır.

Öğrenci Kulüpleri ve Öğrenci Toplulukları, kampüs içinde ve dışında kültürel, sosyal ve sportif alanlarda pek çok aktivite düzenleyerek ekip ruhu ile çalışma fırsatı bulmaktadırlar. Öğrencilerimizin kulüp ve topluluk faaliyetlerinde edindikleri tecrübe ve kazanımları, kariyer hayatlarına olumlu katkı sağlaması açısından eğitim hayatlarında önemli bir yer teşkil etmektedir. Yıl içerisinde çeşitli seminerler, spor turnuvaları, atölye çalışmaları, kulübün amacına uygun geziler gibi pek çok aktivite düzenlenmektedir. Kulüpler ve Platformlar sene sonunda gerçekleşen öğrenci festivallerinde de yoğun olarak çalışmaktadırlar.

Kültür, sanat, siyaset, akademi, yayın ve iş dünyasından çeşitli konuklarla gerçekleştirilen konferans, sempozyum, açık oturum ve forumlarla çok sesliliğe imkan tanıyan üniversitemiz, sergiler, gezi turları, spor müsabakaları ve yarışmalarla her an aktif ve hareketli bir kampüs hayatını öğrencilerimize sunmaktadır.


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi web sitesine ulaşmak için tıklayın