Ayşe Hatun Özen Eğitim ve Dayanışma Vakfı (AHEV), topluma sosyal ve kültürel alanlarda ve geniş yelpazede pek çok hizmeti sunmak amacıyla, 2011 yılında kurulmuştur. Ülkemiz ve dünyada gerek eğitim gerekse kültürel ve sosyal dayanışma anlamında artan ihtiyaçları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak, bunu yaparken din, dil, ırk ayırt etmeksizin topluma faydalı olmayı hedeflemektedir.

Dünyanın her yerindeki sosyal ihtiyaca duyarlılık göstererek yardım etmeye ve toplumun yardım değerlerini harekete geçirerek ihtiyaç sahiplerine kalıcı çözümler götürmeye, ülkemizde maddi olanaksızlıklar nedeniyle eğitim imkanlarına kavuşamayan öğrencilerin ve gençlerin yurt içi ve yurt dışında eğitim olanaklarıyla buluşmasını sağlayarak eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmaya ve yüce gönüllü hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında kalıcı bir iyilik köprüsü oluşturmaya ve bu köprünün devamlılığını güvence altına almaya çalışmaktadır.

AHEV tarafından bu amaçlar doğrultusunda eğitim öğretim, sosyal, bilimsel ve kültürel ihtiyaçların karşılanması için binalar, paneller, konferanslar, toplantılar yapılmakta; maddi ve manevi değerlerin ortaya çıkarılması tanıtılması ve korunması amacı ile faaliyetler düzenlenmektedir. Sosyal girişimcilik alanında gerçekleştirilen faaliyetleri destekleyen AHEV, Sosyal Girişimcilik ve Gönüllülük alanındaki faaliyetlerin arttırılmasına önem vermektedir.


Ayşe Hatun Özen Eğitim ve Dayanışma Vakfı web sitesine ulaşmak için tıklayın