Finans ve İş Geliştirme alanlarında farklı sektörlerde 18 yıl yöneticilik yapmıştır.  Girişimcilik, Gönüllülük, İnat ve İnovasyon konusunda konuşmayı ve uzun mesafe koşmayı sever. Şikayet etmez, sorun çözer. Türkiye’nin ilk ve en başarılı üç yardımseverlik koşucusundan birisidir.

Spor aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına (STK) kaynak yaratmayı hedefleyen yardımseverlik koşusunu Türkiye’de başlatan ve Türkiye’nin en büyük spor ve gönüllülük platformlarından olan ADIM ADIM’ın kurucularındandır. Kuruluşundan bu yana 60 bini aşkın gönüllüye ve 50 STK’ya kaynak geliştirme koçluğu yaptı. Renay yardımseverlik koşusuna yönelik birden fazla STK’ya hizmet veren dünyanın ilk ve tek online kaynak geliştirme platformunu kurmuştur.

Adım Adım projesi ile Türkiye’de bireysel bağışçılığı geliştiren özgün bir model geliştirdiği için 2014 yılında dünyada bugüne kadar 3.500 kişinin kabul edildiği küresel sosyal girişimcilik ağı Ashoka tarafından Ashoka Fellow olarak seçilmiştir.

Açık Açık Derneği’nin kurucularındandır. Açık Açık, Türkiye’de, bağışçıları/kurumları, bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıflar ile bir araya getirmek amacı ile kurulmuştur.